7 důvodů proč se vám nedaří zhubnout

Proč se nám nedaří zhubnout i když držíme dietu, cvičíme a váha stojí na místě.

Tento problém je většinou ovlivněný mnoha příčinami některé si zde řekneme. Každý z nás snad už jednou vyzkoušel nějakou tu dietu. Určitě s malým či velkým úspěchem, co si budeme namlouvat že. Každý ví to své. Já rozhodně nejsem výjimkou. Mohu říci, že opravdu už nejsem tak aktivní, jak jsem bývala, někdy se snažím víc někdy méně.

Tak abychom přešli k věci, pokud se vám nedaří zhubnout, je zde pár následujících faktorů, které tomu asi brání:

1) Je možné, že už ideální váhu máte a proto není co zhubnout. Jestli je vaše BMI (body mass index) v normě, tak vaše tělo prostě se jen brání úbytku svalové hmoty. Uvědomte si, že pokud máte vyvážený jídelníček, dostatek pohybu a BMI mezi 18 a 25 máte ideální postavu. Není třeba hubnout a nestresujte se tím, vaše váha je ideální, tak není třeba nic měnit, proto si užívejte života plnými doušky.

2) Další důvod málo jíte, je možné, že váš kalorický příjem je hodně nízký. To znamená, že necháváte své tělo hladovět. Toto není správný směr jak docílit ideální váhy. Protože vaše tělo se brání opakem toho, čeho chcete dosáhnout, jestli vy mu nedáte dostatek potravin, tak vám odpoví tím, že nebude tukové zásoby uvolňovat tak rychle jak si představujete. Myslete na to, že stáčí snížit kalorický příjem na 500kJ, kdy hlad nepocítíte, a vaše tělo začne spalovat tuky. Stačí jen, aby vaše potrava obsahovala dostatek vlákniny. A samozřejmě dobře zvolená pohybová aktivita je dalším faktorem, který ovlivní váš metabolismus.

3) Jiný faktor, který vám brání zhubnout je hormonální nerovnováha. Většinou k ní dochází, pokud máte nějaké zdravotní problémy. Například cukrovka, štítná žláza a jiné.  Pokud chcete zhubnout. Tak v tomto případě je vhodné konzultovat váš stav s lékařem, on doporučí úpravu jídelníčku a vhodné cvičení.

4) Užívání různých léku také špatně ovlivňuje váš metabolismus. Je velké množství léku jako například hormonální antikoncepce, antidepresiva nebo kortikoidy a podobně. Je možné, že váš pocit je podepsán těmito léky. Pokud vaše váha začala stoupat po užívání těchto medikamentu. Je dobré navštívit lékaře a domluvit se na změně léku.

5) Jeden z důvodu je deprese, může ovlivnit naší váhu, jde důvod, proč se vám nedaří zhubnout.  Pokud je to tak je třeba první začít léčit depresi a teprve potom vaší váhu.

6) Můžete trpět pocity úzkosti. Pocit úzkosti u některých lidí funguje dost neblaze na nárůst váhy nebo také naopak. Je možné, že toto je důvod toho, že se vám nedaří zhubnout. V tomto směru je třeba vyhledat psychologa ten vám, pomůže se zbavit úzkosti. Pak teprve začněte hubnout a uvidíte, že to půjde rychleji.

7) Sebeklam to je jedna a velmi rozšířena metoda nehubnutí. Přiznejte se, opravdu cvičíte, držíte dietu, počítáte kalorie. No tak koho tady chcete oklamat mě nebo sami sebe. Výmluvy jako, to nejde, nemám čas cvičit, nemohu vařit dietně, VÝMLUVY. Dokud nezměníte svůj postoj tak nikdy nezhubnete. Pokud opravdu chcete zhubnout tak je čas začít.Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *