Proč je tak cvičení dobré pro zdraví!

Sport a zdravíPořád hledáte motivaci proč pohyb, je tak důležitý. Mluvím ze své zkušenosti, opravdu je problém začít ale, pokud ten první krok uděláte, budete se cítit mnohem líp. Stačí půlhodinka procházky každý den, abyste udělaly něco pro své zdraví a kondici. Budete se cítit lépe. Než zavrhnete sportování tak si přečtěte tyto důvody proč začít se sportováním. Pak se rozhodněte myslím, že vás přesvědčím.

1. Srdce je velmi důležitý orgán v našem těle. Odborníci tvrdí, že i malé cvičení pomáhá a redukuje cholesterol, který způsobuje kornatění cév. Samozřejmě že upravuje krevní tlak, zlepšuje funkci srdce. A v neposlední řadě zbavuje nás stresu.
2. Naše hmotnost se snižuje. Je mnoho výzkumu jak zhubnout a jeden z nich dokládá, že půl hodina cvičení denně nás připraví o nějaké to kilo navíc. Samozřejmě pravidelnost je nutná, musíte cvičit každý den půl hodiny či obden jednu hodinu.
3. Funguje jako prevence osteoporózy. Což znamená, pokud opravdu cvičíme, máme dostatečný přísun vápníku tak se posilují naše kosti. Nemusíte běhat maraton, stačí rychlá chůze či pomalejší běh. Tím předejdete osteoporóze, určitě to oceníte ve vyšším věku. Sportování je pro každého a začít s ním co nejdřív je nejideálnější způsob.
4. Zredukuje a sníží vám krevní tlak. Sportování vám krevní tlak upraví, nezáleží na pohlaví, věku nebo hmotnosti. Nezáleží, jakou sportovní aktivitu vykonáváte, podle výzkumu se výsledky dostaví, pokud jde o aerobní aktivitu. Hlavně jde o to, aby se vám zvýšil krevní tep, a tím pádem dostanete do sebe více kyslíku.
5. Stres určitě vás tohoto neduhu zbaví sport. Každý vám řekne, že na stres je nejlepší sport než se cpát léky. Kromě toho že zlepšuje náladu, uvolňuje endorfiny, tím se uvolní svaly a my se cítíme skvěle. Pohyb nám dává určitou pohodu a svobodu. Tak je jasné, že stres mizí a s ním spojené další problémy.
6. Nemoci spojené s nachlazení se zmenší. Pravidelnost je velmi dobra prevence proti nachlazení. Je prokázáno, že lidé, kteří se věnujou sportu, jsou méně nemocní než ti co se vůbec nehýbou. Podle odborníků vede sportování k posílení imunitního systému.
7. Zlepšuje stav astmatiku. Obecně se tvrdí že astmatik nesmí cvičit, ale bylo zjištěno, že správně zvolené cvičení zlepšuje kvalitu života astmatikům. Nejvhodnější je plavání je velmi dobré si najít bazén s nechlorovanou vodou. Což může být odrazující, ale myslím, že pro vaše zdraví je vše přístupné.

8. Ve skvělé kondici i v těhotenství. Pokud je vše v naprostém pořádku proč by těhotná žena nemohla cvičit. Je to velmi ideální způsob jak se připravit na porod a zlepšit si svou kondici. Je zde mnoho důvodu posiluje svaly pánevního dna, předchází nadváze, uleví bolestem zad.
9. Předchází rakovině, statistiky ukazují, že minimálně třicet procent rakovinových úmrtí je v souvislosti s nadváhou. Sportování zrychluje spalování potravy mnohem rychleji, než ležení u televize.  A ve většině případu lidé s nadváhou mají vyšší hladinu inzulínu a ta jak je známo podporuje nárůst nádorů.
10. Posiluje naše mozkové myšlení. Není nutné sedět u televize, luštit křížovky a cpát se dobrotami. Mozkovou aktivitu můžeme posílit také tím, že si zaběháme, projedeme se na kole a podobně.Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *