Několik zlozvyků, po kterých tloustneme

Několik zlozvyků, po kterých tloustneme

Začaly jste na sobě pozorovat, že něco není v pořádku. Že vaše tělo dostává rozměry Venuše? Zaručené rady jak rychle zhubnout selhaly? Je třeba vyhledat pomoc, tak tady je pár rad. Jak se špatných návyků zbavit jednou pro vždy.

Spánek

Jak se říká příliš málo či příliš hodně škodí. Tak to platí i o spánku nejideálnější doba spánku je okolo 6-7 hodin. Doporučuji dodržet spánkový režim. Pokud spíte méně nebo déle tak je pravda že tloustnete rychleji než ti co dodržuji pravidelnost spánku.

Konzumace limonády   

 Zásadně nedoporučuji konzumaci slazených nápojů a to ani dietních. Většina co pije tyto limonády tak přibírá na váze 5x rychleji než ti co dávají přednost obyčejné vodě. Limonády s umělým sladidlem v nás vyvolávají větší chuť k jídlu.

Jídlo

Záleží, jak jíme, kolik jíme, a co jíme. Není dobré hladovět tak se nadváhy nezbavíte. Většinou hladovění vede k vážným problémům jak zdravotních tak co se týká vaši váhy. Hladovění vede k tomu že, váš organismus jde do války, s vašimi tukovými zásobami věřte, bude si je chtít udržet. Uvědomte si, že střídmost a pestrost jídelníčku je lepší než nejíst vůbec a čekat na zázrak.

Jíte příliš rychle

Musíte si uvědomit váš žaludek a mozek jsou propojeny, ale také je jisté, že skoro dvacet minut trvá, než mozek dostane zprávu, že žaludek je plný. Tak s toho plyne ještě pomaleji a věřte, že výsledek se dostaví. Protože pomalejší jedlíci přijmou o 66 kalorii méně než rychlící. Není to nic moc, ale přepočítejte si, to za rok to už něco znamená. Určitě dokážete takto svou nadváhu zkrotit.

Časté koukání na televizi

Není dobré vysedávat u TV je velmi pravděpodobné, že budete tloustnout. Raději se něčím zaměstnejte domácí práce, běžte na procházku, věnujte se svým koníčkům. Tím omezíte vaše myšlenky na jídlo.

Bufety a různé kiosky

Převážná většina obézních lidí si vybírá místo k sezení v bufetu naproti jídla. Jednoduchý trik sedněte si zády k těm dobrotám. A nejlépe uděláte, pokud si budete svačiny nosit z domu. Je to lepší způsob jak se těchto lákadel zbavit. Vaše nadváha to určitě ocení.

Jídlo na velkých talířích

Podle určité studie zhruba 98% obézních lidí jí z obrovských talířů. Je to velmi skličující zjištění. Proto doporučuji, užívejte i na hlavní jídlo dezertní talíře. Budete si myslet, že máte plný talíř a tak toho určitě sníte méně. A tuky nemají šanci se lepit.

Bílé pečivo

Buďte k sobě upřímné bíle pečivo je jen chutné nic víc. Nahraďte ho celozrnným pečivem, více vás zasytí, má vyšší nutriční hodnotu než bílé pečivo, ze kterého se tloustne.

Hltání velkých soust

Většinou lidé, kteří hltají a rychle jedí, zkonzumují o 50% více kalorii než ti co si dávají na čas. Zkuste jídlo déle žvýkat, pomaleji budete jíst a tím pádem sníte méně, protože váš žaludek dá včas vědět mozku, že jste sytý. Je zdravější si jídlo vychutnat a užít si ho, rozhodně si tímto neuškodíte.

Pitný režim

Přiznejte si, kdo z vás poctivě dodržuje pitný režim. Aby vaše tělo dobře fungovalo, potřebuje dostatek tekutin. Pokud budete dostatečně pít vaše šance, že budete štíhlí vzrostou. Pokud si budete do pití přidávat led, vaše šance na zkrocení nadváhy vzroste. Je třeba vypít alespoň 2,5 litru denně.

Jsou vaší známi obézní?

Jestli mají vaši přátele nadváhu, máte velkou šanci na nadváhu také. Jde hlavně o to, co s nimi podnikáte. Jsou to známi a kamarádi ale, pokud chcete pro sebe něco udělat tak mějte na mysli své zdraví a přidejte tam nějakou tu sportovní aktivitu. Zkuste do ní zapojit i přátele. V hospodě nebo u TV obezita poroste.

Pokud vaši přátelé ztloustnou, máte 57% šanci, že dopadnete stejně. Souvisí to s aktivitami, které společně podnikáte. Dávejte přednost sportovním aktivitám před televizí a vysedávání po hospodách.

Pozdní jídla

Žádné večerní vymetané ledničky či spíže.  Po osmé hodině končete s jídlem. Sice vaše tělo spaluje tuky i v noci, ale rozhodně mu asi neprospěje. Když bude muset zpracovat vaše noční nálety na ledničku.

Kamarádka s váhou

Pravidelné vážení vás přivede k normálu. Nebudete podvádět a budete se cítit lépe. Budete se snažit dodržet svůj dietní plán. Při každém posunu ručičky dolů se budete cítit líp.

Ovocné nápoje

Opravdu se těmto nápojům vyhýbejte, jak nejvíc můžete. Různé koktejly či džusy a další. Nic pro vás pokud máte potřebu mít ovocnou šťávu tak jedině doma připravenou s vašeho ovoce. V restauracích pijte jen vodu nebo čaj nikdy nevíte, co do těch koktejlů dávají.

Stres a jídlo

Pokud vás přemůže stres či úzkost a máte tendenci jíst. Rychle běžte ven a raději se projděte na čerstvém vzduchu. To vás zklidni. Jídlo ze stresu je ta nejhorší varianta co může být.  Chuť na čokoládu raději vyměňte za žvýkačku nebo jízdu na kole.

Pokud chcete předejít nadváze a udržet si štíhlost tak si tyto rady vezměte k srdci a obezita nebude mít šanci.

 Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *