Cviky na zadek

Cviky na zadekHýždě jsou jedním z hlavních partií pro obě pohlaví, dodávající krásu. Na tuto partiie se především zaměřují ženy a muži ve výjimečných případech. Muži především dávají větší význam horní polovině těla. Hýždě jsou největší partií celého těla. Pokud hledáte odpovědi jak zhubnout nadbytečná kila, tak hýždě a nohy jsou nejkvalitnější spalovacím materiálem. Je prokázáno, že pro cvičení velkých partií jako jsou hýždě a nohy, dokážou výrazně zahřívat tělo, což působí na spalování tuků.

Proto doporučujeme hýždě a nohy zařazovat do vašeho cvičebního plánu.

Nestačí pouze cvičit zadek

Při spalování tuků nestačí pouze cvičit, ale je zapotřebí zapojit také aerobní činnosti, které vedou ke spalování tuků. Nebo, můžete využít upravenou stravu, kterou si můžete pořídit o výživového poradce. Můžete také využít prášky na hubnutí Fat Blocker, které zrychlují metabolismus a spalují tuky. Vhodné aerobní cvičení je také běh, který výrazně působí jako spalovač tuků.

Pro spalování tuků je podstatné zvolenou činnost vykonávat co nejdéle (1 – 1,5 hodiny minimálně) a při nízké intenzitě. Mnoho lidí si totiž myslí, že když si sedřou, že dosáhnou, lepších výsledků. Ale tak to nefunguje. Je-li námaha příliš intenzivní, tělo spaluje rychlou energii ze zásob cukru (glykogenu) a tuk zůstává nedotčen.

Proto je například klasické posilování pro hubnutí nevhodné. Můžete využít cvičení třech cviků po 3 sérií v 8 -15 opakování.

Na konci posilování pak zařaďte některou z aerobních aktivit (rotoped, běžecký pás, extenderní guma…) na cca 10 – 20 minut při nízké intenzitě.

Jak zpevnit zadek?

Naleznete mnoho variant jak cvičit zadek, ale zde vám představíme pouze ty nejkvalitnější cviky na zadek.

Zanožování – Tento cvik na zadek je velice známy především u žen a provádí se ve stoje.

Postavte se snožmo, následně do toho zvedejte jednu nohu a tlačte ji směrem za sebe. V konečné poloze začnete kmitavé pohyby v krátkém rozsahu, měli byste cítit tahání ve svalu. Noha musí být po celou dobu propnutá. Po několika opakování vystřídejte nohu.

Zvedání pánve – Další úžasný cvik na zadek. Tentokrát si lehneme na záda, ruce položíme podélně kolem těla a nohy pokrčíme v kolenou s mírným rozkročením. Poté začněte zvedat střed těla nahoru a dolů. Pohyb nahoru končí, když jsou stehna v přímce s tělem. Jde o jednoduchý cvik na zadek, tak se snažte udělat co nejvíce opakování cca 30 a více.

Cviky na zadek – posilování hýžďových svalů

Předchozí cviky na zadek se spíše věnovali ke tvarování zadečku, ale teď si představíme základní cviky na zadek.

Tím nejznámějším je samozřejmě dřep, který není zapotřebí představovat. Tento cvik můžete provádět se závažím nebo bez něj. S širším rozkročením zabírají hýždě podstatně více, než při stoji snožmo. Soustřeďte, abyste při dřepu zabírali hýžďové svaly a nijak si napomáhali.

Kromě dřepu lze použít také jeho odvozeninu – výpad. Začínáme ve stoji snožmo a vykročíme jednou nohou vpřed jako do výpadu a klesáme, až dokud není stehno rovnoběžné se zemí. Pak se vraťte do výchozí pozice a opakujte tak s druhou nohou. Čím delší je úkrok, tím více se uplatňují právě hýždě.Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *