Motivace k hubnutí

Motivace na zhubnutíKdyž si vzpomenete na slovo hubnutí, vybaví se Vám dodržení pravidelné stravy či diety, cvičení potažmo vše co se týká tělesné námahy. Každý chce zhubnout rychle a tak si vzpomene na operativní odsátí tuků. Každý asi zná tento proces, tak není třeba jej představovat. Nejenže odsáti tuků je velice nepříjemné, ale také velice nákladné. Proto si radši řekne jak se „dokopat“ k cvičení a dietě.

Slovo motivace pochází z latinského slovesa movere- znamená pohybovati se – a to zejména směrem kupředu. Etymologie velice vystihuje podstatu motivace, znamená to, že lze trénovat jak vnitřní tak vnější síla.

Vnější motivace k hubnutí

Když si představíte vnější motivaci, co si představujete?  V případě hubnutí to může být například nátlak okolí, partnera, hrozby lékařů a podobně.

Taková motivace má v sobě ukryté nádherné kouzlo, které lze využít. Mnoho z Vás co čte tento článek, už řeklo mnoho lidí, ty jsi nám, ale vyrostl nebo asi se máš dobře co? Také od manželky nebo od manžela jste mohli slýchávat, jak onen ztloustl, a že vypadá hrozně. A taky mnoho z Vás si to bere osobně, ale proč, když jste tvůrci svého života.

Vy sami jste se dostali tam kde jste, a nemůžete zato vinit ostatní, mají například o Vás strach nebo se jim nemusíte už zdát tak přitažlivý. Vnější motivace je ohromný způsob, jak mnoho lidí začalo hubnout. Pociťuje-li člověk něco jako povinnost, něco čemu se nemůže vyhnout, vnímá to jako tlak a vůči nátlaku mysl automaticky reaguje odporem – i kdyby nebyl na místě.

Je nutné přejít z „musím“ na „chci“ nebo ještě lépe „toužím“.

Vnitřní motivace

Pokud vynaložíme do své motivace, své emoce tím bude motivace silnější a stálejší. Pokud člověk něco vnímá jako nutnost, že něco musí udělat, tak to mnohdy nedokáže nebo to dělá celou dobu s nechutí.

Vžijte se do role Petra, který musí zhubnout po vánocích, protože mu to řekla partnerka, jeho kamarád Pavel si uvědomil, že nemá partnerku díky své Váze a rozhodl se, že chce zhubnout, aby byl atraktivní v životě. Kdo si myslíte, že uspěje?

Samozřejmě Pavel, který do svého úsilí vynaloží emoce a cíl, kterého chce dosáhnout z důvodu životnímu užitku.

Pokud získáte vnitřní motivaci, činnost se stává sama sobě účelem. Ze začátku se dobré si uvědomit z

  • Když cvičíte, cítí se radostně, sebevědomě
  • Máte ze sebe dobrý pocit, který se odráží v běžném životě
  • Když zdravě jím, cítím se zdravější a vitálnější
  • Po cvičení je mozek více prokrvený, to vede k lepším výkonům a tělo má více energie

 

Další způsoby motivace při hubnutí

Další motivací může být, také vizuální motivace, která funguje tak, že si prohlížíte obrázky dokonalých postav na různých stránkách o cvičení. Vizuální motivace funguje, tak že si představíte, že tak nějak byste chtěli vypadat a zapracujete na tom.

Velkou sílu může mít také „negativní“ motivace. To znamená odstrašující příklady. Vidí-li člověk něco takového, může v něm narůst velmi mocné přesvědčení, že takto prostě skončit nechce. Tento druh motivace může být u mnoha lidí výraznější a účinnější než všechny ostatní dohromady.

Máte nějaké jiné úžasné tipy jak se namotivovat na hubnutí? Pokud ano budeme rádi za vaše příspěvky v komentářích.Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *