Přejídání a jejích následky

Obezita a nadváha jdou ruku v ruce s přejídáním. Když příjem energie překročí její výdej tak automatický přebytkyPřejídání a jejích následky začne tělo ukládat formou tuku. No je jasné, že nejde o jediný důvod obezity, tady jsou další:

  • Stres a jiné psychické poruchy
  • Genetika
  • Poruchy metabolismu či jiné hormonální poruchy
  • Sedavý způsob života
  • Nedostatek pohybu
  • Nevhodné stravovací návyky
  • Takto můžeme, pokračovat dlouho je jich ještě mnoho

Jestli v rodině nadváhou někdo trpí, vy pravděpodobně budete na tom podobně. Tomu se dá, ovšem předejít je třeba chtít něco proto udělat. Zdědili, jste určité předpoklady pro nadváhu ale rozhodně ne to že jí musíte mít. Když začnete bojovat tak máte velké možnosti uspět. Nic není ztraceno.

Co nutí lidi k přejídání?

Touha po sladkém, různé gurmánské příležitosti, také stres, noční plenění ledničky.  Vše má nějakou příčinu a než začnete, hubnout je dobré zjistit, kde vězí váš problém.

Stres, úzkost nervová nevyrovnanost jsou v nemalé míře častým projevem nadváhy nebo také naopak podvýživy. Tyto a ještě další vlivy mohou vyvolat přejídání a s tím spojenou obezitu a nadváhu.

Stres a jeho následky, většinou jde o úzkost spojenou s nějakým smutným či traumatizujícím zážitkem. Ztráta blízké osoby, což může být úmrtí či rozchod. Ztráta práce, výrazná změna různé onemocnění atd. pozorujete na sobě špatné spaní, noční útoky na ledničku.  Vaše váha nenápadně roste na horu a vám to pořád nedochází. To je důvod okamžitě s tím něco dělat než vám to přeroste přes hlavu.

Noční přejídání je pro rozvoj nadváhy velice rizikový faktor

Jestli přejídání pozorujete u vás tak okamžitě s tím přestaňte. Vzpomeňte si, co se u vás změnilo, jaké jsou vaše pocity nyní. Musíte najít příčinu vašeho jednání snažit se je napravit. Pokud je to možné a máte, s kým si o tomto problému promluvit udělejte to.  Je třeba najít viníka vašich nezkrotných potřeb se přejídat, někdy je s podivem co všechno může ovlivnit naše chování.

Další příčiny přejídání

Stres není jediný důvod, jak víme je jich daleko více.  Přejídání nemusí mít vliv jen s psychického hlediska. Může zde být příčina třeba v různé hormonální léčbě, jako jsou hormonální léky, ale je jasné že také jde v neposlední řadě o špatné stravovací návyky.

Důsledky přejídání

Pokud je váš problém v nezřízeném přejídání tak tem může vést k celé řadě problému. Nedostatek vitamínů, minerálů je způsobeno jednostrannou konzumaci potravin, která je, většinou u přejídání běžná záležitost a samozřejmě to vede k nadváze a obezitě. Ruku na srdce návštěva různých zařízení v podobě fast-food je jednou z velkých příčin vaší obezity. Tak to znamená vyhnout se takovým zařízením, v obchodě nechodit kolem cukrovinek různých sladidel a podobně. S takových příčin se může rozvést dalekosáhlejší problém jako je diabetes či porucha přejídání se může změnit v pocit viny k opaku a to značí bulimii nebo anorexii.

Jak poznám, že už se začínám jen přejídat?

Porucha BED  to znamená záchvatovité přejídání (Binge Eating Disorder) se projevuje neodolatelnou touhou po jídle. Člověk musí jíst, i když už je plný, často to vede k tomu, že i když nemůže tak do sebe jídlo ještě natlačí. Někdy je to spoje s hanbou a tak dotyčná osoba jí často o samotě aby jí nikdo neviděl. Takto postižený jedinec chce přestat jíst, ale nejde mu to.

Pokud jde, o váš problém zkuste vyhledat pomoc co nejdříve. Někdy stačí, se svěřit svému lékaři ten už vám poradí kde se obrátit anebo váš problém bude řešit sám. Uvědomte si, že tady jde o vaše zdraví.

Jak omezit přejídání?

Omezit přejídání u extrémní nadváze, lze dvěma způsoby a to buď lékařsky, tak že Vám podvážou žaludek nebo přírodní látkou Garnicii kambodžské. Garnicie příznivě ovlivňuje metaboilismus tuků a cukrů a dává tělu pocit sytosti i při menším příjmu potravy. Tělo začne pracovat s tuky a bude je přeměňovat na zdroj energie a tím se tvorba tuku zpomalí. Tuto látku můžete naleznou ve složení produktu Andropharmia Slim, který zabraňuje přejídání a slouží jako přírodní doplněk stravy na hubnutí.Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *