Co jíst při zdravém hubnutí

Zdravá stravaJak přistupovat ke zdravému hubnutí? Co by mělo být součásti zdravého jídelníčku?

Každý z nás ví, že jsou potraviny velmi bohaté na různé vitamíny a výživné látky. Které v nemalé míře pomáhají našemu tělu. Pokud se chcete cítit zdraví a v dobré kondici rozhodně byste neměli tyto potraviny opomíjet. Mužům se stoprocentně zvýší svalová hmota. S těmito potravinami dosáhnete lepších výsledků ve sportu.

Dominantou mužství je testosteron. Proto je velmi vhodné jíst produkty, které pomáhají tomuto hormonu. Také mají výborný vliv na onemocnění močových cest. Určitě znáte zinek ten má velmi dobrý vliv na mužské tělo. Zinek je prevence proti prostatě, podporuje produkci spermii, posílí váš imunitní systém. Prostě je základ zdravé životosprávy.

Potraviny pro zdravé hubnutí?

  • Maso by mělo být součásti naše jídelníčku. Obsahuje poměrně dost bílkovin a tuku teď mluvíme o hovězím a vepřovém. Samozřejmě v dobré vyvážené míře nic se nemá přehánět. Je známe, že tmavé maso obsahuje aminokyseliny, které nám pomáhají budovat svaly.
  • Měkkýši jsou bohatí na obsah zinku. Ten má vliv na reprodukční funkci, nedostatek zinku může způsobit také neplodnost. Říká se, že když denně sníte dvě ústřice tak se pravděpodobně vyhnete rakovině prostaty. Vše je možné tak proč nepoužít prevenci a tak předejít vážným nemocem.
  • Ryby jsou bohaté na omegy 3 mastné kyseliny. Určitě jste se s tím tom pojmem už setkali. Tyto kyseliny nás chrání před artritidou a dalšími nemocemi. Pokud je možné ryby jsou nejlepší grilované tak si zachovají všechny živiny. Ryba by se ve vašem jídelníčku měla objevit minimálně dvakrát týdně.
  • Granát každý z nás by měl znát, že granátová jablíčka podporuji potenci. Obsahují antioxidanty, které brání různým nemocem a také nás omlazují. Toto jablíčko má vysoký obsah vitamínu C, a tvrdí se že je silné afrodisiakum.
  • Tvaroh je vhodný pro muže, kteří si chtějí budovat svalovou hmotu, a sportuji. Má dost vysoký podíl vápníku. A protein, který obsahuje je pomalu stravitelný, tudíž poskytuje dlouhodobou energii.
  • Zelí pokud má muž nadváhu tak zelí je výborná pomůcka na její redukci. Jde o nízkokalorickou zeleninu, která má velké množství živin. Konzumace předchází rakovině a různým dalším nemocem.
  • Rýže nejideálnější je celozrnná hnědá rýže s vysokým obsahem vlákniny. Vláknina vede ke snížení diabetu, onemocnění srdce, udrží vaší kondici a v nemalé míře pomůže udržet zdravou tělesnou hmotnost. Ve zkratce řečeno pomůže vám s nadváhou.
  • Rajčata obsahují lykopen. Jde o látku zastavující nárůst rakovinových buněk. Také jsou rajčata dobrá pro oči a naší kůží.

Tak to je pár návodu co je třeba jíst, aby se člověk cítil zdravý a plný síly. Vyvarujte se různým nástrahám ve formě hamburgeru, klobás, tučných a málo výživných jídel, rychlému občerstvení podobně.

Váš jídelníček musí být pestrý vyvážený a hlavně pro vás atraktivní. Pokud se vám toto podaří skloubit se zdravou stravou, jste na dobré cestě uspět v tom být štíhlý, zdravý a plný síly.

Čtěte také:Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *